To najdzdravšie pre Vašu rodinu
Krásna vďaka kokosu
30. augusta 2013 | Tatiana

O tom, že je kokos mimoriadne chutný na babičkiných koláčoch, to už vie hádam každý. Ale to, že sa s neho dajú robiť domáce peelingy, mlieka, maslá, dokonca zubná pasta, to vie málokto.
Práve preto Vám prinášame niekoľko receptov na organickú kozmetiku, ktorú si dokáže vyrobiť každá šikovná moderná žena, pričom využije kokos ako jednu z hlavných ingrediencií.
Myslím si, že nejedna z nás má problém z celulitídou. Práve preto Vám spoločnosť Krup za pomoci svojich produktov prináša recept na neobyčajný, voňavý a jednoduchý peeling.

Čo budete potrebovať :
- vrecko kokosu (prelink na kokos svitko či krup)
- pomletú kávu
- olivový olej
- hnedý cukor
- med

Ako budete postupovať :
Zmiešajte cukor, kávu a kokos v miske. Pridajte olivový olej a med a vymiešajte to do pasty. Krúživými pohybmi aplikujte peeling na vlhkú pokožku, nechajte ho pôsobiť po dobu 2-3 minút. Opláchnite teplou vodou.
Ten čas, kým Vám bude pôsobiť peeling, je ideálny na to, aby ste si naniesli aj vlastnoručne vyrobenú kokosovú pleťovú masku. Takzvaný Mayský rituál Vám pomôže získať jasnejšiu a pevnejšiu pleť bez škvŕn.

Čo budete potrebovať :
- 3 lyžičky medu
- 1 lyžičku kokosu

Ako budete postupovať :
Obe ingrediencie zmiešajte. Umyte si tvár, potom si na ňu umiestnite uterák, ktorý bol namočený v teplej vode. Nechajte na tvári uterák po dobu 2 minút, aby sa vám otvorili póry. Masku z medu a kokosu jemne naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Tvár opláchnite najskôr teplou vodou a potom vodou studenou. Ideálne je kúru opakovať raz týždenne.
A keď už sme spravili niečo pre zovňajšok, treba obohatiť aj svoje vnútro! Kokosovým mliekom, ktoré skvelo chutí, je zdravé a na babský welness večer je ako stvorené.

Čo budete potrebovať :
- 4 šalky vody
- šálky kokosu (prelink)

Ako budete postupovať :
Dajte variť vodu, nenechajte ju však zovrieť, má byť teplá a nie horúca. Nasypte 2 šálky kokosu do mixéra a prilejte tam zohriatu vodu. Miešajte na najvyššom stupni dovtedy, kým zmes nebude krémová. Sceďte kokos cez sitko, takto väčšinu kokosových lupienkov dostanete zo zmesi von. Sceďte znova tentokrát však cez utierku, aby sa zvyšný kokos do mlieka nedostal. Ak Vám zostal kokos alebo voda, postup opakujte.
Kokosové mlieko je ideálne dochutiť vanilkou, čerstvými alebo mrazenými jahodami alebo klasickým kakaom. A svieži kokosový drink je na svete.

Pre pridanie receptu
musíte byť prihlásený!


Registrácia